Uwaga Hodowcy

Dzisiaj odbyło się w Stargardzie spotkanie z Zarządem Powiatowej Weterynarii w sprawie  organizacji giełdy w niedzielę . Na spotkaniu trwającym prawie dwie godziny nie udało nam się wywalczyć powrotu do „normalności” w funkcjonowaniu giełdy. Główny lekarz oponował przy ścisłym trzymaniu się rozporządzenia wydanego przez Ministerstwo.

Mimo przychylności władz Województwa udało nam się w Stargardzie uzyskać zgodę  zorganizowania dopiero  od następnej niedzieli (26 marca) giełdy gołębi rasowych (nielotowanych) w namiotach związkowych, w klatkach wystawowych. Związane jest to z terminem powiadomienia i wydania decyzji zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa i z tym, że pokazy i targi mogą odbywać się wyłącznie w pomieszczeniach zamkniętych oraz uczestnicy muszą być zgłaszani na 7dni przed imprezą. Wszyscy chętni proszeni są wysłanie smsa lub maila do prezesa lub kontakt telefoniczny po godzinie 16  lub telefonicznie do p. Danuty Malisz.

Wszyscy hodowcy z poza powiatu stargardzkiego muszą mieć ze sobą świadectwo od lekarza powiatowego danego dla jego zamieszkania ze ich powiat jest wolny od ptasiej grypy a ptaki danego hodowcy są zdrowe. Hodowcy z powiatu Stargardzkiego muszą mieć świadectwo zdrowia wystawione przez dowolnego lekarza. Świadectwa są ważne 30 dni od daty wystawienia. Przy wejściu na rynek trzeba okazać je lekarzowi weterynarii ze Stargardu. Świadectwo musi zawierać dokładne dane i  adres hodowcy oraz rasę gołębia.

Giełda odbywać się będzie co tydzień w namiotach związkowych odkażonych bezpośrednio przed i po giełdzie. Osoby z powiatu stargardzkiego będą mieli możliwość otrzymania świadectwa zdrowia bezpośrednio przed namiotem giełdowym od urzędującego weterynarza. Do namiotu będą wpuszczone tylko osoby  z ważnym świadectwem i gołębiami rasowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *